Buradasınız
Anasayfa > Backdoor > Wifi Şifre Kırma Programı

Wifi Şifre Kırma Programı

Wifi Şifre Kırma Program Nedir?

dumpper

Wifi şifre kırma programı olan dumpper, modemlerdeki WPS pin özelliklerindeki açıkları kullanarak modem arayüzüne ulaşımı sağlayan ve internete bağlanmayı sağlayan windows tabanlı bir programdır.

Bu program genellikle bedava internet kullanmak isteyen kişiler için amacı dışında kullanılmaktadır. Modem sahiplerinden izinsiz olarak kullanılan bu program kişiden habersiz olarak wifi şifresini kırar ve izinsiz şekilde modeme bağlanmalarını sağlar. Tamamen etik dışı bir programdır ve kullanımı yasaktır. Ülkemizde bir evden diğer bir eve kablo şeklinde internetin çekilmesi’nin bile milyarlarca cezası varken zaten bununda suç olduğu bilinir.

Dumpper kullanımı’nın yasak olduğunu söylemek zor ama suç olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü veri hırsızlığına kadar suçlanma durumunuz olabilir. İzinsiz şekilde özel bir ağa bağlanmak size hukuki açıdan büyük sorunlar çıkarabilir.

Bu mantıkla baktığımızda wifi şifre kırma sorusunun cevabı evet suç oluyor.

Dumpper İndirme Linki 1 

Dumpper İndirme Linki 2

Wifi Şifre Kırma Programları Kullanmak

Hiç bir sistemin tam anlamı ile güvenli değildir hepimiz bunu biliyoruz tabi ki wifi şifresi’de tam olarak güvenli değildir. Programlar teknolojisi son yıllarda gelip geçti wifi şifresi kırma çalışmaları yapmak için kullanıldı. Bunların bir kısmı şifre kombinasyonunu deneyerek şifreleri kırmaya çalışmaktadır. Bu işlemler saatler ve bazen şifre kombinasyonlarının zorluğuna göre günler bile sürebilirdi. Bu yöntemin yoruculuğundan ve uzun zaman almasından olacakki yeni yöntemler bulundu. Bunlar daha zekice olan modemleri kandırmaktı. Yani günümüzde hala kullanılan ve bizimde tanıtmak istediğimiz WPS Pin açıkları ile yapılmaktadır.  WPS özelliği son bir kaç yıldır üretilen modemlerde gelen, wifi şifresi girmek zorunda olmadan modem üzerindeki bir tuşa basarak bir kaç dakikalığına pin göndermesini ve modeme bağlantıyı aktif eden bir yazılımdı. Dumpper adı verilen program bu özelliği kullanarak modemlerin wifi şifre kırma‘ya başladı.

Tabi bu makalenin mecbur devamını getireceğiz, ne demiştik. Kral’a tacını geri vermek gerekiyor.

Bunu paylaşabilirsin...
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Share on VKShare on Tumblr0

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4,14 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir. Eğer yararlı ise makale daha geniş araştırmalara ve değerlendirmelere tabi olur.
ڧ ZLine »
Ben mi normalim? Saçmalama, ben bile artık kendimden normal şeyler beklemiyorum.

Bir Cevap Yazın

Top