Buradasınız
Anasayfa > BLog > İmplant Fiyatları

İmplant Fiyatları

Hayat ne garip değil mi, olmaz dediklerimiz oldu. Gitmez dediklerimiz gitti. Hep kalır sandıklarımız bir anda çekip gittiler.

Bir süre sonra dişler bakımsızlık nedeniye düşmekte kırılmakta çürümektedir. Artık dişlerimiz yok olduktan sonra yerini neler ile doldurabileceğimizi aramaya başlamışlar. İlk önce dolgu vs derken kesin çözüm olarak, bunları biz sökelim yerine başka şeyler koyalım demişler ve implant diş olayını başlatmışlar. Tabiki alternatiflerine göre implant fiyatı daha fazla olmasına rağmen daha uzun vaadede kullanıldığı için tercihleri arttı.

İmplant dişler Ne Kadar?

Normalden daha pahalı, çene kemiğine monte edilen vidaların kalitesine göre değişen fiyatlar uzun süre kullanılan dişler olduğu için sorun olmuyor ve fiyatların fazlalığı kalite isteyen kişiler için hiç önemli olmuyor. Kaliteli işçilik tabiki bu belirtilen fiyatlara eklemeler yapmaktadır. İmplanlar son yıllarda çok fazla tercih ediliyor ama tabiki bu durum çenenize matkap ile yuva açtıkları gerçeğini değiştirmez.

İmplant Nasıl Yapılır?

Çıkarılan diş yuvası metal diş kökleri için oyularak hazırlanır ve metal alaşımlı diş kökleri yerleştirilir. Daha önceden oluşturulmuş olan diş protezi metal kökün üzerine yerleştirilir.

İmplant diş yapımı cerrahi adımları;

  • İmplant tedavisi isteyen kişinin bütün kontrolleri yapıldıktan sonra başlayan tedavi sürecinin başında, çekilmiş olan dişlerin yerinin temizlenerek implant vidaları için yuvalar açılması ile başlar.
  • Yuvalara müşterinin seçimine göre değişen implant kök vidaları yerleştirilir ve kapakları kapatılarak çenenin köklerle uyum sağlaması için beklenir. Bu süreç çene yapısı ve kişi özelliklerine göre değişir. Uzman implant diş doktoru bu konuda sizi bilgilendirecektir.
  • Dişlerin ve çenenin röntgeni çekilir. İmplant diş için çene yapısına ve diğer diş düzenine uygun olup olmadığı kontrol edilir.
  • Röntgen sonuçlarından sonra kişinin çene yapısına göre özel olarak tasarlanmış olan dişler implant vidaları açılarak monte edilir.

implant fiyatlari

Cerrahi işlemler sırasında bir çok kişinin tereddütte kaldığı nokta implant vidası için açılan yuvaların oluşturulmasıdır. Uzman doktorların çalışmaları ile bu süreçte bile profesyonel sonuçlar alınmaktadır. İmplant diş yapımı hizmetini almak isteyen kişilere için bu süreçlerin kontrolünde ve tedavi süreci boyunca doktorların ilgi ve önerileri büyük önem taşır. Tedavi sonrasındaki ve iyileşme sürecinde verilecek öneriler İmplant diş doktoru tarafından yapılmaktadır. Tedaviden en iyi sonuçları almasında önem taşıyan noktalardan biriside bu önerileri kişinin vücutsal yapı analizine göre verilmesi ve kişinin bu önerilere düzenli şekilde uymasıdır.

İmplant Diş Fiyatları 2018

İmplant fiyatları kişilerin diş yapısına ve kullanılan malzemelere göre değişir. Ürünlerin ne kadar kaliteli olduğu ve kök için kullanılan vidaların kalitesi. Özel tasarlanan diş yapımı için kullanılan maddeler implant fiyatları için genel belirleme kriterleridir. Tam olarak kesin fiyatlar için uzman doktorlar tarafından yapılan sonuçlar ve analizler ile verilebilir. İnternetten bakarak kolay kolay fiyat alamayabilirsiniz. Siz buradan 100 lira fiyat çıkarırsınız doktora gidersiniz 10 bin lira implant fiyatı çıkabilir şok olursunuz. En iyisi baştan kendinizi hazırlamak olacaktır.


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir. Eğer yararlı ise makale daha geniş araştırmalara ve değerlendirmelere tabi olur.
ڧ ZLine »
Ben mi normalim? Saçmalama, ben bile artık kendimden normal şeyler beklemiyorum.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Top