Buradasınız
Anasayfa > Manşet > Web Sitesi İçin Anahtar Kelime Seçmek

Web Sitesi İçin Anahtar Kelime Seçmek

Ben her zaman site için anahtar kelime mantığına karşı durmuşumdur. Belkide sitemin ismini hiç bir anahtar kelimeye uyduramadığım içindir, benim için önemli olan alt sayfa seo çalışmalarıdır. Anasayfa için yapılan çalışmalarınız sizin sadece belirli bir sayı anahtar kelimelerde çalışmaları kaldırabilir. 3 mü?, 10 mu? bu size kalmış ama bunun bir sınırı olduğunu sende biliyorsun.

Ama alt sayfalara yazdığınız makalelerin organik hit ile buluşması çok daha kolaydır. Yani anahtar kelime seçmek‘ten daha çok sitenize hangi makaleyi yazmanız gerektiğini bulmanız gerekli.  Bunun sadece 1 önerim var, kendine güven.

Organik hit, google tarafından bize gelen o ziyaretçiler. Buradaki herkes o ziyaretçileri kazanmak için burada savaşmıyor muyuz? Onların sitemizi ziyaret etmeleri için makaleler yazıyoruz ve çalışmalar yapıyoruz.

Peki sana bir şey soracağım, bu ziyaretçiler bu kadar emeği hak ediyorlar mı?, hayır. Bu tartışmaya kapalı bir şekilde etmiyorlar. Onlardan nefret ediyorum, senden de nefret ediyorum. Emin ol bu savaşta en büyük silahın nefret olacak.

Rakip siteye sinirleneceksin daha çok çalışacaksın kazanmak için, siteye yapılan yorumlara sinirleneceksin ve yıllardır tuttuğun dokümanları ve makaleyi çöp edeceksin. Ne diyordu o şarkıda, ben böyle değildim yaşarken oldum. Ben sana neden bunları anlatıyorum.

Burada önemli olan siten için anahtar kelime seçmek‘ti değil mi, anahtar kelimelerin bir önemi yok. Makalelerin okunma oranlarına ve google rekabetlerine göre tercih etmen gereken makale konuları vardır. Bunun için Google Trends kullanabilirsin. Google’da aranan kelimelerin günlük aylık yıllık olarak aranma hacimlerini, rekabetleri inceleyebilirsin, herkesin kullanabileceği basit bir platformdur.


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir. Eğer yararlı ise makale daha geniş araştırmalara ve değerlendirmelere tabi olur.
ڧ ZLine »
Ben mi normalim? Saçmalama, ben bile artık kendimden normal şeyler beklemiyorum.

6 thoughts on “Web Sitesi İçin Anahtar Kelime Seçmek

  1. web sitesi için anahtar kelime başlıklarını ele almak faydalı bir makale yapmış kilit noktaların bulunmasında yardımcı olmakta

  2. İşte zurnanın zırt dediği yer burası , anahtar kelime seçimi için sektör içi arastırma yapmak şart , gerçekten doğru yapılmassa her şey boşa çıkar

  3. kendi web sayfalarımı bazen anaktar kelime eklemek isterim fazla detay bulmakta zorlandığım oldu tabiki, arkadaşımızın paylaşımı benim için faydalı oldu anahtar kelime yazmak için.

Bir Cevap Yazın

Top