Buradasınız
Anasayfa > Tanıtım Yazısı > Songül sarıtaş kimdir?

Songül sarıtaş kimdir?

Okul dönemlerini deneme ve hikaye yazarlığı ile geçirmiş olan Songül Sarıtaş her zaman içinde bir senaryo yazarlığı hayali ile büyümüş bir senarist diyerek özetleyebiliriz. Hepimiz gibi oda okuldan kaçmış ve tiyatro, sinema gibi etkinliklerde kendini geliştirecek bir  şeyler bulmaya çalışmıştır. Her gününde, yaşadığı her şeyde ve seyahat ettiği her yerde kendisine bir şeyler katacak bir şeyler bulmuştur. Bu özelliği ona ek olarak sürekli kendisini geliştirme isteğini de katmıştır. Bundandır ki hikaye yazarlığından profesyonel senaristliğe uzanan bir başarı öyküsünü barındırıyor içerisinde. En güçlü yanını yaşadığı sıkıntılardan bulmuş. Senaryosunda kendi hayatından, hayatında yaşadığı sorun ve sıkıntılardan bahsediyor. Tamamen gerçek bir yaşam hikayesi olması izleyenlerin kendisinden bir şeyler bulmasını sağlayacağını düşünüyor.

Aynı sıkıntı ve sorunları yaşayan kendisi gibi bir çok kişinin olduğunu da biliyor ve özellikle bu projesinde onlara bir ışık olmak istediğini söylüyor. Hayatındaki zorlu dönemleri büyük bir cesaret göstererek kaleme alması onu diğer senaristlerden ve doğaçlama gelişen zihinde uyarlanmış senaryolardan en ayırıcı özelliklerinden birisi. Bir çok kişi kendi yaşadıklarını kendi zayıflığı olarak görür ve dışarıya açmak istemez. Songül Sarıtaş bu konuda cesaretiyle bizi etkilemeyi başardı diyebiliriz.

Songü Sarıtaş Başarma Gücü Olmayan Kişilere Destek Olmak İstiyor

Yaşadıklarını kaleme almasında ilahi bir güç olduğunu düşünüyor. Yaşadıkları zorluklardan kurtulmasında yardımcı olan o gücün aynı sıkıntıları yaşayan ama başarmak için gücü olmayan kişilere destek olması için bunu herkesin ulaşabileceği bir platformda çıkarması gerektğini düşünüyor.

Songül Sarıtaş Filmin ismini Telepati seçti

Gerçek hayatındaki zorlukları senaryoya çevirdi ve hazırlıklarına başladığı filmin ismini ‘Telepati’ olarak düşünüyor. Yaşadığı sorunları anlatan en iyi kelime bu olsa gerek. Kendisine başarılar diliyoruz ve filmini sabırsızlıkla bekliyoruz. Umarız kendisi gibi bir çok kişiye bir ışık olacaktır.


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4,29 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir. Eğer yararlı ise makale daha geniş araştırmalara ve değerlendirmelere tabi olur.
ڧ ZLine »
Ben mi normalim? Saçmalama, ben bile artık kendimden normal şeyler beklemiyorum.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Top