MultiBoot Arkaplan Değiştirme ve Düzenleme – Resimli Anlatım –

Merhaba arkadaşlar, son günlerin modası halini almış usb bellekten windows kurmanın artık herkes için kişiselleşmesi gerektiğini düşünüyorum. Yalnız değilimki sizde burdasınız.

Şimdilik “GRub4Dos” menüyü inceleyerek başlıyorum. GFX uzantılı olarak atanmış bu menüyü kişiselleştirmek için gerekli proğramlar aşağıda likleriyle birlikte sıralanmış olarak verilecektir ve resimli anlatım olarak gösterilecek. Birlikte kişisel menümüzü yapalım.

 

Gerekli Proğramlar.

Gerekli Dosyalar Klasörü : İndirme Linki

GRub4Dos :  İndirme Linki

Photofiltre : İndirme Linki

Rar Şifresi : www.furkantunahan.com

Facebook’ta Takip Et.

 

 

multi_boot_arkaplan_menü_düzenleme_degistirme_1
multi_boot_arkaplan_menü_düzenleme_degistirme_1

 

1. Adım Olarak  Gerekli Dosyalar Klasöründen  GFX_Editör klasörünün içindeki “GFX_Menu.exe”i çalıştırıyoruz sonrasında aşağıdaki gibi ekranımızın sağ altına bir logo gelecek. Menümüzü tam üzerine sürüklüyoruz ve Bize içeriğini açıyor. Daha önce kullandığım Menü Paketin İçinde mevcut.

 

multi_boot_arkaplan_menü_düzenleme_degistirme_2
multi_boot_arkaplan_menü_düzenleme_degistirme_2

 

2. Sonrasında menümüzün içeriği açılmış şekilde karşımıza geliyor, içerisindeki herşeyi istediğimiz gibi değiştirebiliriz. Bizim şimdiki işimiz “back.jpg” ile.  Öneride bulunmak gerekirse dosyayı “photofiltre” programını kullanabilirsiniz. Malum böyle menülerde kalite arttıkca bootta bozulmalar oluyor ondan dolayı abartmadan yapmamıza yardımcı oluyor bu program tavsiye ederim.

multi_boot_arkaplan_menü_düzenleme_degistirme_3

3. Back’i açıyoruz ve düzenlemeye başlıyoruz.  Benim kullandığım boot ekranı buydu, ve yeni ekleyeceğim resimle değiştiriyorum. Kendimize göre düzenlemeler yaparak kayıt edip kapatıyoruz.

multi_boot_arkaplan_menü_düzenleme_degistirme_4
multi_boot_arkaplan_menü_düzenleme_degistirme_4

4. “gfxboot.cfg” dosyasını notepade ile açarak düzenlemeler yapabilirsiniz. Mesela, renler ve menülerin nerde bulunacağını kolaylıkla ayarlamanız mümkün.

 

multi_boot_arkaplan_menü_düzenleme_degistirme_5
multi_boot_arkaplan_menü_düzenleme_degistirme_5

5.  Menüyü tekrar birleştirebilmemiş için. Bende oluştuğu gibi, “eski_menü_files” olarak açılan klasörü tekrar masaüstündeki logonün üzerine sürüklemek yeterlidir. Menüyü güncelleyecek ve yeni bir sayfada size sunacaktır.

multi_boot_arkaplan_menü_düzenleme_degistirme_6

 

6. Sonrasında bootmenümüzün görünümü aşağıdaki gibi olacaktır. Gördüğünüz gibi, yazılar beyaz arkaplan beyaz falan garip olmuş.

multi_boot_arkaplan_menü_düzenleme_degistirme_7
multi_boot_arkaplan_menü_düzenleme_degistirme_7

 

7.  Bunun içinde son olarak küçük bir konu olarak fazla detaya girmeden onuda aradan çıkarmak istiyorum. bu siyah beyazlık olayını tabiki sizde çözebilirsiniz ama sıkıntı çekenler olmasın diye aşağıda düzenlenmiş olarak koyuyorum. Hangi satırın hangi işe yaradığını ordan inceleyerek bulabilirsiniz.

 

multi_boot_arkaplan_menü_düzenleme_degistirme_8
multi_boot_arkaplan_menü_düzenleme_degistirme_8

 

Eğer bir sorun yaşıyorsanız lütfen facebook sayfamızdan destek alın.

Facebook’ta Takip Et.

 


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

4 thoughts on “MultiBoot Arkaplan Değiştirme ve Düzenleme – Resimli Anlatım –

  1. Hocam ilk önce teşekkür ederim işleri aynen yapıyorum sorunsuz ama QMENU de arkaplan siyah olarak görüyor Boot ettiğim zamanda bu neden kaynalanır acaba ?

Bir Cevap Yazın

Top